Když zem dá hlínu I.

Keramika pro dospělé

Keramika pro dospělé.

Během kurzu si vyzkoušíte dostupné způsoby práce s hlínou. Budeme modelovat, stavět objekty a nádoby z plátů, formovat do sádrových forem. Seznámíte se s mnoha způsoby dekorování hlíny – plastické, barevné, použití engob, oxidů a glazur. Díla budeme dotvářet dalšími materiály, dle fantazie. Vaše tvorba bude na pomezí řemeslně - sochařském. Tvořit z hlíny je velmi příjemné a pro mnohé vhodný a vyhledávaný způsob relaxace. Snažit se pochopit principy živelných proměn měkké tvárné hlíny ve zvonivý předmět je přinejmenší velmi pozoruhodnou cestou k poznání přírodních procesů. Jste srdečně zváni.

V rámci kurzu proběhne 8 dvouhodinových lekcí které začnou v pondělí 23. 9. 2019 a budou pokračovat 7. 10., 21. 10., 11. 11., 18. 11., 2. 12., 16. 12. a 6. 1. 2020.

 

Rozvrh

Den Čas Volných míst
Pondělí 15:00 - 17:00 4

Lektor

Olga Fryčová Hořavová

Vážím si, že mohu být součástí krásného a inspirativního týmu Pastelky.

Děti: Jonáš

Vystudovala jsem SUPŠ v Uherském Hradišti, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu a VŠVU v Bratislavě, ateliér Socha, objekt, instalace, dále Intermedia a multimedia. Učila jsem na ZŠ v Adamově, jsem lektorkou kurzů keramiky ve SSŠ Brno a v líšeňské Pastelce. Šest let jsem vedla Galerii města Blanska a než jsem odešla na mateřskou dovolenou, tak jsem učila na ZUŠ v Adamově. Jsem výtvarnice a vedení k tvořivosti, i rozvíjení uměleckých dovedností, vnímám jako přirozenou součást mého života.

K vedení keramických kurzů v Pastelce jsem byla přizvána před lety. Dílna je tu maličká, kurzy jsou komorního rázu, ale i tak zde vynikají velkorysá díla. Co bude na programu dne je určeno úrovní dovedností v keramickém řeměsle i vlastním výtvarným směřováním jednotlivých účastnic/účastníků. Vedla jsem zde kurzy pro začátečníky, nabízela různé nápady pokročilým a radila při realizaci vlastních výtvarných projektů. Mám ráda, když keramika slouží a dělá radost doma i venku třeba v zahradě.

Místo konání

nám. Karla IV. 4/4, Brno-Líšeň

Prvorepublikový dům, kde Pastelka sídlí v prvním patře. Organizujeme tady kurzy a Pasteláček. Zavedou Vás k nám červené stopy na schodech. Keramická dílna a seminární místnost jsou ve sklepních prostorech, a tam se dostanete po schodech dolů.

Cena

Cena v termínu 23.9.2019 - 6.1.2020

2300 Kč

Na tento termín se již nelze přihlásit