Když zem dá hlínu II.

Keramika pro dospělé

Kurz keramiky pro dospělé, každých 14 dní ve čtvrtek od 17 do 19 hodin.

Během kurzu si vyzkoušíte dostupné způsoby práce s hlínou. Budeme modelovat, stavět objekty a nádoby z plátů, formovat do sádrových forem. Svá díla budete dále dotvářet a dekorovat za použití engob, oxidů a glazur. Kurz keramiky v komorní dílně líšeňské Pastelky, kde je maximální počet účastnic/účastníků 6, vám nabízí individuální přístup a možnost pracovat na vlastních projektech nezávisle na vaší pokročilosti. Kurz zahrnuje 8 dvouhodinových lekcí.

Tvoření z hlíny je velmi příjemné a pro mnohé vhodný a vyhledávaný způsob relaxace. Snažit se pochopit principy živelných proměn měkké tvárné hlíny ve zvonivý předmět je velmi pozoruhodnou cestou k poznání přírodních procesů.
Nezapomeňte si promyslet, co byste rádi vyzkoušeli, nebo co si potřebujete vytvořit do bytu, domu, nebo na zahradu. Nápady a přání přineste již na první setkání, kde program dáme dohromady.
Jste srdečně zvány.

Termíny lekcí: 6.10., 20.10., 3.11., 17.11., 1.12., 15.12., 12.1., 26.1.

 

O lektorce:

Vystudovala jsem SUPŠ v Uherském Hradišti, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu, VŠVU v Bratislavě, ateliér Socha, objekt, instalace, dále Intermedia a multimedia. Učila jsem na ZŠ v Adamově, jsem lektorkou kurzů keramiky v SSŠ Brno. Mezi lety 2010 až 2016 jsem vedla Galerii města Blanska, kde jsem vytvořila řadu doprovodných workshopů pro děti i dospělé. Od roku 2016 pracuji jako učitelka ZUŠ v Adamově. V roce 2017 se mi narodil syn Jonáš. Tvořím a vystavuji.

t.č. na rodičovské dovolené

Rozvrh

Den Čas Volných míst
Čtvrtek 17:00 - 19:00 1

Lektor

Mgr. Art. Olga Fryčová Hořavová

Vystudovala jsem SUPŠ v Uherském Hradišti, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu, VŠVU v Bratislavě, ateliér Socha, objekt, instalace, dále Intermedia a multimedia. Učila jsem na ZŠ v Adamově, jsem lektorkou kurzů keramiky v SSŠ Brno. V současné době vedu Galerii města Blanska, kde připravuji množství doprovodných workshopů k výstavám. Tvořím a vystavuji.

t.č. na mateřské dovolené

Místo konání

nám. Karla IV. 4/4, Brno-Líšeň

Prvorepublikový dům, kde Pastelka sídlí v prvním patře. Organizujeme tady kurzy a Pasteláček. Zavedou Vás k nám červené stopy na schodech. Keramická dílna a seminární místnost jsou ve sklepních prostorech, a tam se dostanete po schodech dolů.

Cena

Cena v termínu 6.10.2022 - 9.2.2023

2600 Kč

Na tento termín se již nelze přihlásit