Když zem dá hlínu II.

Keramika pro dospělé

Kurz keramiky pro dospělé, každých 14 dní ve čtvrtek od 17 do 19 hodin.

Během kurzu si vyzkoušíte dostupné způsoby práce s hlínou. Budeme modelovat, stavět objekty a nádoby z plátů, formovat do sádrových forem. Svá díla budete dále dotvářet a dekorovat za použití engob, oxidů a glazur. Kurz keramiky v komorní dílně líšeňské Pastelky, kde je maximální počet účastnic/účastníků 6, vám nabízí individuální přístup a možnost pracovat na vlastních projektech nezávisle na vaší pokročilosti. Kurz zahrnuje 8 dvouhodinových lekcí.

Tvoření z hlíny je velmi příjemné a pro mnohé vhodný a vyhledávaný způsob relaxace. Snažit se pochopit principy živelných proměn měkké tvárné hlíny ve zvonivý předmět je velmi pozoruhodnou cestou k poznání přírodních procesů.
Nezapomeňte si promyslet, co byste rádi vyzkoušeli, nebo co si potřebujete vytvořit do bytu, domu, nebo na zahradu. Nápady a přání přineste již na první setkání, kde program dáme dohromady.
Jste srdečně zvány.

Termíny lekcí: čtvrtky - 22. 2., 14. 3., 28. 3., 11. 4., 25.4., 9. 5., 23. 5. a 13. 6..

RC Pastelka si vyhrazuje právo na zrušení jedné lekce bez náhrady.

 

Rozvrh

Den Čas Volných míst
Čtvrtek 17:00 - 19:00 0

Lektor

MgA. Olga Fryčová Hořavová

"Vážím si, že mohu být součástí krásného a inspirativního týmu Pastelky".

Vystudovala jsem SUPŠ v Uherském Hradišti, obor Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu, VŠVU v Bratislavě, ateliér Socha, objekt, instalace, dále Intermedia a multimedia. Učila jsem na ZŠ v Adamově, jsem lektorkou kurzů keramiky v SSŠ Brno. Mezi lety 2010 až 2016 jsem vedla Galerii města Blanska, kde jsem vytvořila řadu doprovodných workshopů pro děti i dospělé. Od roku 2016 pracuji jako učitelka ZUŠ v Adamově. V roce 2017 se mi narodil syn Jonáš. Tvořím a vystavuji.

K vedení keramických kurzů v Pastelce jsem byla přizvána před lety. Dílna je tu maličká, kurzy jsou komorního rázu, ale i tak zde vynikají velkorysá díla. Co bude na programu dne je určeno úrovní dovedností v keramickém řeměsle i vlastním výtvarným směřováním jednotlivých účastnic/účastníků. Vedla jsem zde kurzy pro začátečníky, nabízela různé nápady pokročilým a radila při realizaci vlastních výtvarných projektů. Mám ráda, když keramika slouží a dělá radost doma i venku třeba v zahradě.

Děti: Jonáš

Místo konání

nám. Karla IV. 4/4, Brno-Líšeň

Prvorepublikový dům, kde Pastelka sídlí v prvním patře. Organizujeme tady kurzy a Pasteláček. Zavedou Vás k nám červené stopy na schodech. Keramická dílna a seminární místnost jsou ve sklepních prostorech, a tam se dostanete po schodech dolů.

Cena

Cena v termínu 22.2.2024 - 13.6.2024

3200 Kč

Na tento termín se již nelze přihlásit