Letní škola rodičovství

s Eliškou Vondráčkovou

14. - 17. 8. 2023 vždy 17 - 19 h

Zrušeno pro malý zájem.

Zrušeno pro malý zájem.

 

Čas prázdnin, dovolených, odpočinku a pohody. Co využít tento čas k vlastnímu seberozvoji v tom, jak být lepším rodičem?

Jak více rozumět svým dětem i sám sobě, jak najít s dětmi společnou řeč a jak dokázat čas s dětmi využívat jinak, než neustálým řešením konfliktů. Přijďte načerpat inspiraci, rady a podporu pro nelehký úkol, který jako rodiče plníte. V malé skupince, pod vedením zkušené lektorky Elišky Vondráčkové, autorky programu Devatero úspěšného rodiče a knihy Rodičem s nadhledem nejen získáte tipy a inspiraci pro úspěšné rodičovství, ale také si odpočinete a poznáte, jak se s rodičovskými výzvami vyrovnávají další rodiče.

A o čem to bude?

  1. Pošli to dál

V rodinách se z generace na generaci předávají určité vzorce chování, které sice často nefungují, ale přesto je další rodičovská generace znovu opakuje. A nebo naopak – ve snaze dělat všechno jinak a lépe, zahodí nejen nefunkční vzorce rodičovského chování. Zamyslíme se nad tím, co jsme od svých rodičů dostali, co předáváme dál a co s tím můžeme udělat.

 

  1. Mít všech pět pohromadě

Emoce někdy způsobí, že člověk ztratí hlavu – ať už má dva roky nebo roků čtyřicet. Základem zvládání všech emočně náročných situací je schopnost zůstat nohama na zemi, vnímat své emoce i myšlenky a než jednám nebo mluvím nejprve myslet. V tomto setkání si ukážeme, co můžeme dělat pro to, abychom jako rodiče hlavu neztráceli, svoje emoce ovládali a to stejné učili i svoje děti.

 

  1. Laskavá pevnost

V rodinách se občas rozdělují role na „hodného“ a na „zlého“ rodiče. Také sami o sobě rodiče říkávají „Jsem dlouho hodná/ý, ale pak už se naštvu a je zle.“ Lépe je rozlišovat rodiče na zodpovědné a nezodpovědné. Zodpovědný rodič dokáže být laskavý a pevný zároveň. Být takovým rodičem ale není snadné a v tomto setkání poznáme, co je pro laskavou pevnost důležité a jak se jí můžeme naučit.

 

  1. Jak vydržet

Chuť a odhodlání být rodičem, který výchovu svých dětí zvládá úspěšně, bývá veliká. Realita všedních dnů ale rychle bere sílu a rodiče se i přes velkou snahu lehce vrací do nefungujících stereotypů. Jak si pomoci a co den za dnem dělat, abychom ve svých předsevzetích vytrvali v každodenních náročných situacích? Na posledním setkání získáte tipy a nástroje, které vám pomohou zůstat rodičem „s nadhledem“ i během všedních dnů.

 

Přihlášení možné pouze na všechna čtyři setkání!

Rezervace a zaplacení nutné do 31. 7. 2023!

Rozvrh

Den Čas Volných míst
Pondělí 17:00 - 19:00 9
Úterý 17:00 - 19:00 9
Středa 17:00 - 19:00 9
Čtvrtek 17:00 - 19:00 9

Lektor

Mgr. Ing. Eliška Vondráčková

Externí lektorka přednášek v Pastelce.

Od roku 2003 poskytuje konzultace a poradenství v oblastech rozvoje osobnosti, vztahů v rodinách včetně mezigeneračního soužití, výchovy dětí od narození až po dospívání, prevence patologických jevů v rodinách. Zaměřuje se také na profesní rozvoj jednotlivých pracovníků i celých pracovních týmů především z oblasti sociálních a prorodinných služeb. Pracuje jako kouč a supervizor.

Působí také jako lektor programu Efektivního rodičovství a vytvořila jeho novější variantu Devatero úspěšného rodiče. Vychází nejen ze znalostí získaných odborným studiem na FSS Masarykovy Univerzity v Brně, které dále systematicky rozvíjí dalšími výcviky a vzděláváním, ale také z vlastních zkušeností získaných při vedení menších i větších pracovních týmů NNO a při výchově tří již dospělých synů.

Je členkou Asociace integrativních koučů.

www.eliskavondrackova.czinfo@eliskavondrackova.cz

 

 

Místo konání

nám. Karla IV. 4/4, Brno-Líšeň

Prvorepublikový dům, kde Pastelka sídlí v prvním patře. Organizujeme tady kurzy a Pasteláček. Zavedou Vás k nám červené stopy na schodech. Keramická dílna a seminární místnost jsou ve sklepních prostorech, a tam se dostanete po schodech dolů.

Cena

Cena v termínu 14.8.2023 - 17.8.2023

1000 Kč

Na tento termín se již nelze přihlásit