Včelaříci

Příměstský tábor je určen pro děti "začátečníky" ve vztahu ke včelám i pokročilé.

22.7.-26.7.2024, věk: 7-11 let

Děti se dozvědí a vyzkouší, jak přistupovat k úlu, ke včelám i k jednotlivé včelce. Budeme pozorovat dění na česně a nahlédneme i do nitra včelstva. Ochranné pomůcky máme. Seznámíme se se včelími produkty, zaměříme se i na to nejdůležitější, co pro nás včelky dělají (není to med). Děti si vyrobí svíčky stáčené z mezistěn i lité ze včelího vosku. Zažijí medobraní a vlastní rukou si v medometu vytočí svoji možná první skleničku medu. Ochutnáme medovou limonádu a připravíme medovou pochoutku.
Celý týden plný her vaše děti prožijí v malém kolektivu, zažijí včely bezpečně, s návody, jak reagovat prakticky na včely v běžném životě a věřím, že i nováčkům pootevřeme dveře k zajímavému i tajemnému životu včel.

V ceně tábora je zahrnut oběd, dvě svačiny a celodenní pitný režim.

Příhlašování bude spuštěno dne 19.2.2024 od 10 hod.

* Tábor je nutné uhradit do 30. 4. 2023.

Na příměstský tábor je možné využít tzv. rodičovské vouchery, které poskytuje město Brno na volnočasové aktivity dětí. Vouchery se týkají rodin, kde čistý příjem za rok 2023 činil méně než 750.000,-- Kč.
Vouchery se dají uplatnit až do výše 80% ceny táboru (zbylých 20% uhradí rodič na účet RC). Rodiče vyplňují ve voucherech název táboru, datum začátku aktivity a variabilní symbol.
Nutností je registrace dítěte a podání žádosti na https://www.brnoid.cz/cs/rodicovske-voucher

Rozvrh

Den Čas Volných míst
Pondělí 08:00 - 16:30 7
Úterý 08:00 - 16:30 7
Středa 08:00 - 16:30 7
Čtvrtek 08:00 - 16:30 7

Lektor

Iva Drápelová

"Snad v nitru země, jako v každém z nás, hladina stoupá, hladina čisté spodní vody..."

Do Pastelky chodím ráda, líbí se mi dělat věci, které mě baví a potkávat se s úžasnými lidmi, děkuju.

Mám ráda přírodu a jak to v ní chodí. S manželem chováme včely, ráda se věnuji tomu, co dělá tělu dobře - SM systém, reflexní terapie, masáže ...,Poznala jsem svou hráčskou závislost-zkuste hru "Rodová osada", ráda bych se naučila na kytaru písničky k ohni, vytvořila přírodní zahradu a rodový statek.

Děti: Lucie, Tomáš, Aleš

Vzdělání: Střední zemědělská škola ve Znojmě + Střední odborné učiliště včelařské Nasavrky. 

 

Místo konání

nám. Karla IV. 4/4, Brno-Líšeň

Prvorepublikový dům, kde Pastelka sídlí v prvním patře. Organizujeme tady kurzy a Pasteláček. Zavedou Vás k nám červené stopy na schodech. Keramická dílna a seminární místnost jsou ve sklepních prostorech, a tam se dostanete po schodech dolů.

Cena

Cena v termínu 22.7.2024 - 26.7.2024

3700 Kč