Vztahy mezi sourozenci

24.11.2022

Co se stalo s vaším prvorozeným, než jste se vrátila z porodnice s druhorozeným?

Je rivalita mezi sourozenci normální?

Co všechno ovlivňují sourozenecké vztahy?

Víme, že vztahy mezi sourozenci se spolupodílejí na utváření osobnosti dítěte a že do značné míry ovlivňují jeho psychickou pohodu nejen v průběhu dětství. Je proto dobře, pokud se je jako rodiče snažíme promýšlet a případně zlepšovat.

 Cílem tohoto semináře je provést rodiče tématem sourozeneckých vztahů a umožnit jim pochopit specifičnost různých pozic dítěte v rodině (prvorozený, druhorozený, benjamínek, jedináček atd.). O sourozenecké pozici uvažujeme v kontextu dalších významných faktorů, které ji ovlivňují, s důrazem na vyhýbání se nálepkování a zjednodušování, jež v souvislosti s označením pozice dítěte v rodině hrozí. V semináři je věnován prostor nácviku strategií a technik, které umožňují k jednotlivým dětem přistupovat s respektem k jejich individuálním potřebám.

Lektorka Mgr. Gabriela Vybíralová vystudovala pedagogiku na Jihočeské univerzitě. Od roku 2010 se intenzivně věnuje doprovázení a vzdělávání rodičů, vede uzavřené rodičovské semináře a individuální poradenství v oblasti výchovy. Osobně doprovázela více jak 1000 rodičů, pěstounů aj. Doma má tři velmi pohodové teenagery.

Je zvědavá a akční, má ráda lidi, kteří ji obklopují a inspirují. Ráda jí a zajde si na dobrou kávu. Život ji prostě baví.

Rozvrh

Den Čas Volných míst
Čtvrtek 17:00 - 19:00 7

Lektor

Místo konání

nám. Karla IV. 4/4, Brno-Líšeň

Prvorepublikový dům, kde Pastelka sídlí v prvním patře. Organizujeme tady kurzy a Pasteláček. Zavedou Vás k nám červené stopy na schodech. Keramická dílna a seminární místnost jsou ve sklepních prostorech, a tam se dostanete po schodech dolů.

Cena

Cena v termínu 24.11.2022 - 24.11.2022

80 Kč

Na tento termín se již nelze přihlásit