Vztahy mezi sourozenci

přednáška pro rodiče

17.5. 2023 s Mgr. Gabrielou Vybíralovou

Cílem tohoto semináře je provést rodiče tématem sourozeneckých vztahů a umožnit jim pochopit specifičnost různých pozic dítěte v rodině (prvorozený, druhorozený, benjamínek, jedináček atd.). O sourozenecké pozici uvažujeme v kontextu dalších významných faktorů, které ji ovlivňují, s důrazem na vyhýbání se nálepkování a zjednodušování, jež v souvislosti s označením pozice dítěte v rodině hrozí. V semináři je věnován prostor nácviku strategií a technik, které umožňují k jednotlivým dětem přistupovat s respektem k jejich individuálním potřebám.

Rozvrh

Lektor

Mgr. Gabriela Vybíralová

Externí lektorka přednášek v Pastelce.

Vystudovala pedagogiku na Jihočeské univerzitě. Od roku 2010 se intenzivně věnuje doprovázení a vzdělávání rodičů a osob, které pracují s dětmi. Má bohaté zkušenosti s vedením uzavřených rodičovských nebo pěstounských setkání a s vedením seminářů pro stejnou cílovou skupinu. Osobně doprovázela a vzdělávala více jak 1 000 rodičů, pěstounů aj. Společně s manželem vyživuje a občas ještě vychová tři dospělé studenty. Pravidelně navštěvuje Letní školu adlerovské psychologie na Slovensku.

 

Místo konání

nám. Karla IV. 4/4, Brno-Líšeň

Prvorepublikový dům, kde Pastelka sídlí v prvním patře. Organizujeme tady kurzy a Pasteláček. Zavedou Vás k nám červené stopy na schodech. Keramická dílna a seminární místnost jsou ve sklepních prostorech, a tam se dostanete po schodech dolů.

Cena

Cena v termínu 17.5.2023 - 17.5.2023

150 Kč

Na tento termín se již nelze přihlásit